Elérkezett a hozzátáplálás ideje? Íme egy lista a szükséges eszközökkel
Kezdődjön a kaland! Elérkezett a hozzátáplálás időszaka, ami egy igazán izgalmas periódus lesz. Valószínűleg nem győzöd majd megörökíteni kisbabád viccesebbnél viccesebb grimaszait, ahogy az új ízeket megismeri. Összeállítottunk egy praktikus listát a hozzátáplálás legfontosabb eszközeiről, hogy minél könnyebb legyen az átállás.
- Ha elsőként pürékkel szeretnél kezdeni, egy turmixgép, vagy botmixer jól fog jönni.
- Sokat fog segíteni egy szita, passzírozó készülék, vagy egy kézi szeletelő is – ez kisebb edzésnek sem utolsó!
- Szükséged lesz műanyag tálakra, melyeket könnyű tisztítani, illetve mélyhűtőbe, vagy mikrohullámú sütőbe tenni. A tapadókorongos kis tálak pedig a dobálós korszakban lesznek nagy hasznodra.
- Válassz olyan etetőkanalat, amely kicsi, a széle nem éles, sőt akár szilikonborítású, így védheted kisbabád érzékeny ínyét.
- A hosszú nyelű etetőkanalak sokat segíthetnek az üveges bébiételek kikanalazásakor.
- Léteznek olyan babakanalak, melyek a túl meleg falat esetén megváltoztatják a színüket. Persze az is tökéletes, ha inkább kétszer ellenőrzöd a hőmérsékletet.
- Használj műanyag partedlit, hogy minél kevésbé maszatolhassa össze magát kisbabád. Hiába, a babák imádnak játszani az étellel, ez a hozzátáplálás természetes velejárója.
- A textil előkék is hasznosak, szerezz be többet, hogy cserélgetni tudd két mosás között.
- Számodra is praktikus lehet egy kötény viselése, így könnyebb megóvnod a ruhádat.
- A jégkockatartó most új értelmet nyerhet. Fagyaszd le ebben az előre elkészített püréket, majd tárold külön zacskóban a kis lefagyasztott kockákat.
- Ivópohár, vagy csőrös pohár? A szelep nélküli ivópoharak védik a fogakat viszont készülj fel egy kis pacsálásra.
- Az újrahasznosítható tároló zacskók jól jöhetnek, ha kimozdultok. Így mindig a saját készítésű püréket adhatod kisbabádnak.
- Egy jól záródó tárolódoboz szintén hasznos útitárs, ha mentek valamerre.
- A nagyobb, osztott falú műanyag tárolók a darabos ételek bevezetésénél jönnek majd jól, így nem keverednek össze a különböző falatok.
- Az etetőszéknél figyelj oda rá, hogy stabil legyen, a szíjak hatékonyan tartsák bent a kicsit, legyen könnyen mozgatható, illetve könnyen szétszedhető, hogy egyszerű legyen tisztítani. Praktikus, ha a huzat és egyéb tartozékai levehetőek, illetve, ha különböző életkorok szerint állítható az ülés támlája. Érdemes szétnézni különböző Facebook csoportokban, hátha találsz megfelelőt használtan és így olcsóbban.
- Érdemes naplót vezetni arról, hogy mit kapott már kisbabád és hányszor. Táblázat formájában akár a hűtőre is kiteheted, így mindig szem előtt lesz. Ne add fel, ha babád nem igazán befogadó, elképzelhető, hogy nyolcadik alkalommal már elfogadja az új ízt.
- Amikor elérkezik az ideje, hogy gyermeketek az asztalnál, veletek együtt egyen, használjatok ülésmagasítót, hogy kényelmesebb legyen a számára.
- Az etetőszék köré leterített védőfólia sokat segíthet, ha kisbabád különösen szeret dobálózni az étellel. Említettük már, hogy a hozzátáplálás egy maszatos történet?
- Most, hogy a szükséges eszközök megvannak a hozzátápláláshoz, eláruljuk hogyan és mikor érdemes elkezdeni.
Kapcsolódó cikkek