Tippek kezdő szülőknek
Egy dolog, amit minden szülő biztosan tud a gyereknevelésről, hogy semmi sem olyan, mint amilyennek képzelte. Ezért, hogy jobban megértsünk és támogathassunk minden újdonsült szülőt, az elején kezdtük: meghallgattuk őket és összegyűjtöttük a leghasznosabb tippeket.
Tippek a terhesség időszakában
Hogyan küzdj meg a reggeli rosszulléttel?
A várandósság elején jellemző reggeli rosszullét bármikor előfordulhat a nap során. Íme néhány tipp, amellyel enyhítheted ezt az első trimeszteri panaszt.
Hasznos kérdések az első vizsgálatkor
Elérkezett az első vizsgálatod a várandósgondozás során! A nagy izgalomban hasznos, ha van egy listád a terhességgel kapcsolatos kérdéseiddel.
Beszéljünk a szülési tervedről!
Egy átgondolt szülési terv sokat tud segíteni a szüléssel kapcsolatos félelmek csökkentésében. Nézd át miket érdemes átfutni a szülési terved kapcsán.
A kórházi csomag összeállítása
Bizonytalan vagy, hogy mit vigyél magaddal a kórházba? Összeállítottunk neked egy egyszerű listát a kórházi csomagodhoz, így a lehető legfelkészültebben érkezhetsz meg a kórházba.
Alapok az anyatejes tápláláshoz
Szeretnéd kisbabád szoptatni, amíg igényli, de bizonytalan vagy, hogyan állj neki? Olvasd el listánkat, amely segíthet a szoptatás kezdeti nehézségeit átvészelni.
Minden, amit a császármetszésről tudni kell
Az, hogy hogyan hozod világra gyermeked, egy igen érzékeny és személyes döntés, amiben rengeteg tényező közrejátszik.
Tippek a 0-6 hónapos kor időszakában
Miért sírnak a kisbabák?
Nem tudod, miért sír a kisbabád? A következő szempontokkal segítünk kideríteni, hogy mi lehet az oka.
Hogyan kezeld a baby blues jelenséget
Szülés után könnyen megfeledkezhetsz magadról. Íme pár jótanács, hogy biztosan elkerüld a baby bluest, vagy akár a szülés utáni depressziót.
Hogyan segíthetsz babádnak hasfájás idején?
Csecsemőkori hasfájásra gyanakszol? Amíg biztosan nem tudod, hogy mi van a háttérben, addig is pár lehetőség, amivel enyhítheted nyugtalan babád fájdalmát.
Szoptatási nehézségek és megoldásuk
A szoptatás rendszerint egy tanulási folyamat, ami sokszor nehézségekkel jár. Íme pár ötlet, ami segíthet a szoptatási nehézségekben.
A baba cumisüvegből történő táplálása
A cumisüvegből való táplálás könnyűnek tűnhet, de sok mindenre kell odafigyelni.
Újdonsült anyai érzések
Egy gyermek érkezése és a szülővé válás a legtöbbünknek egy érzelmi hullámvasút. Íme 10 jellemző szülés utáni lelkiállapot, melyet sok elsőbabás anyuka, így valószínűleg te is átélsz.
Tippek a 6-12 hónapos kor időszakában
Hogyan kezdd a hozzátáplálást
A hozzátáplálás egy izgalmas új korszak kezdete. Olvasd át a dietetikus szakértőnk által összeállított tippeket azzal kapcsolatban, hogyan és mikor érdemes elkezdeni az ételek bevezetését.
Tippek fogzás idejére
A fogzás időszaka igazán megterhelővé tud válni az egész család számára. Segítségül összeszedtük mi mindennel tudjátok segíteni kisbabátokat, hogy minél elviselhetőbb legyen számotokra.
Tudnivalók a BLW (baby-led weaning) módszerről
Bizonytalan vagy, hogy mikor kezdd el a hozzátáplálás folyamatát? A legtöbb csecsemő 6 hónapos kora körül már készen áll megismerni az új ízeket.
A szilárd ételek bevezetésének lépései
Amikor már túl vagytok pár új íz bevezetésén, haladhattok tovább a legkülönbözőbb egészséges szilárd ételekkel.
Tippek a 12-24 hónapos kor időszakában
Válogatós, rosszevő? Hogy lehet segíteni a kicsiknek?
Nagy fejtörést okoz, hogy hogyan szerettesd meg az ételeket rossz evő gyermekeddel? A következő tippek segíthetnek, hogy rosszevő gyermeked jó étvágyú legyen.
Az egészséges kisgyermek étrend kialakítása
Az egészséges gyermek étrend kialakítása megalapozza a felnőttkori étkezési szokásokat is. Íme pár javaslat, amelyekkel a legjobb irányba viheted kisgyermeked étkezését.
Hogyan segíts a gyermekkori hasfájáson?
A gyermekkori hasfájások hátterében leggyakrabban a hasmenés és a székrekedés áll, amelyek ijesztőek a szülők számára.