
A baba cumisüvegből történő táplálása
A cumisüvegből való táplálás könnyűnek tűnhet, de sok mindenre kell odafigyelni. Olvasd át a cumisüveges etetésről szóló tippjeinket, hogy megtalálhasd a megfelelő etetési pozíciót, illetve a legjobb gyakorlatot az üveges etetésben.
- Cumisüvegből történő etetéskor mindig figyelj rá, hogy az üveg olyan szögben legyen, hogy a kicsi ne nyeljen levegőt, miközben kortyol.
- A legjobb, ha a baba lefejt anyatejet kap cumisüvegből is.
- Ha eljött az ideje, hogy a szoptatásról váltotok az cumisüveges etetésre, törekedjetek rá, hogy megosszátok pároddal a feladatot. Ezáltal az apukáknak is lehetősége lesz megélni ezt a szeretetteljes gondoskodást, te pedig pihenhetsz egy kicsit.
- Érdemes ismernetek a korai éhségjeleket, amik megjelenése estén már érdemes megkezdeni az etetést. A korai éhségjelek a következőek: cuppogás, kereső szemmozgás, fej forgatása, öklök rágása, nyalogatása, heves végtagmozgások. A jóllakottság valószínűleg teljesen egyértelmű lesz számotokra, hiszen ebben az esetben az evést abbahagyja, fejét elfordítja és nyugodtan szemlélődik, esetleg elalszik kisbabátok.
- Higiéniai okokból a cumisüvegben maradt anyatejet vagy tápszert ne tárold, adj mindig frisset babádnak.
- A cumisüvegeket sterilizálni kell, pontos utasításokért olvasd el a gyártó utasításait.
- Mielőtt elkezdenéd a tápszeres táplálást feltétlenül konzultálj gyermekorvossal, hogy biztosan a legmegfelelőbb összetételű tápszert kapja a kisbabád.
- A tápszer elkészítésének és tárolásának szabályait pontosan tartsd be. Az utasításokat a dobozon fogod megtalálni.
Kapcsolódó cikkek

Hogyan kezeld a baby blues jelenséget
Szülés után könnyen megfeledkezhetsz magadról. Íme pár jótanács, hogy biztosan elkerüld a baby bluest, vagy akár a szülés utáni depressziót.

Így szabadulj meg az anyai bűntudattól
Folyamatosan az anyai bűntudattal küzdesz?

Újdonsült anyai érzések
Egy gyermek érkezése és a szülővé válás a legtöbbünknek egy érzelmi hullámvasút. Íme 10 jellemző szülés utáni lelkiállapot, melyet sok elsőbabás anyuka, így valószínűleg te is átélsz.

Útmutató az első sétához babátokkal
A legelső séta babátokkal ijesztő mérföldkő lehet. A következő útmutató segíteni fog abban, hogy bababarát szabadidőtök legyen, akár hosszabb, akár rövidebb sétára indultok.

Alapok az anyatejes tápláláshoz
Szeretnéd kisbabád szoptatni, amíg igényli, de bizonytalan vagy, hogyan állj neki? Olvasd el listánkat, amely segíthet a szoptatás kezdeti nehézségeit átvészelni.

Így szereld le a szoptatási beszólásokat
Eleged van abból, hogy mindenki kifejti a véleményét a szoptatási szokásaidat illetően?

Szoptatási nehézségek és megoldásuk
A szoptatás rendszerint egy tanulási folyamat, ami sokszor nehézségekkel jár. Íme pár ötlet, ami segíthet a szoptatási nehézségekben.

Így kezeld a látogatókat az első hetekben
Ha túlterhelt anyának vagy apának érzed magad a szülés után tobzódó babalátogatások miatt, ne pánikolj!

Hajrá Apa! - Megérkezett a baba, hová lett az előző életünk?
Amikor kisbabát tervezünk, koránt sem tudjuk, mi is áll előttünk. Teljesen más kép él a fejünkben, mint amivel később találkozunk majd.

Miért sírnak a kisbabák?
Nem tudod, miért sír a kisbabád? A következő szempontokkal segítünk kideríteni, hogy mi lehet az oka.

Tippek babád ideális alvási rituáléjához
A csecsemők alvási szokásai igazán változóak, gyakran okozva ezzel álmatlan éjszakákat a szülőknek. Íme pár altatási tipp, ami segíthet, hogy babátok átaludja az éjszakát.

Pedig azt hittem, felkészültem…
Van úgy, hogy azt érzed, mindent megtettél, hogy felkészülj kisbabád érkezésére, most mégis tanácstalanul, és bizonytalanul tapogatózol a sötétben.

Ketten együtt: amikor apa is kiveszi a részét a mindennapokból
Hajrá szülők kampányunk cikkei az újdonsült szülők által megélt érzésekről, kihívásokról, élményekről szólnak, leggyakrabban az anyukák szemszögéből bemutatva azokat.

Mit takar az egészséges étrend szoptatás alatt?
Az egészséges táplálkozás szoptatás alatt kisbabád egészségét szolgálja. Íme pár tipp, hogy milyen ételek ajánlottak és melyek fogyasztása nem javasolt a szoptatás alatt.

Lista helyett énidő
Csak sodródsz, próbálsz tüzet oltani, folyamatosan azon agyalsz, mit kell még megcsinálnod, és soha nem érsz a listád végére. Közben pedig elvész a lényeg.

Hogyan enyhítsd kisbabád hasfájását?
A csecsemők problémáikat leginkább sírással tudják kifejezni és vannak érzékenyebb kisbabák, akik sajnos többet sírnak.

Szoptatás: varázslatos utazás vagy folyamatos küzdelem?
A szoptatás egy egyéni folyamat, lehet, hogy Te egy varázslatos utazásként éld meg, de az is megeshet, hogy folyamatosan küzdened kell érte.

„Ő a mi kis boldogságunk!”
Érezhetem magam szomorúnak, csalódottnak, feszültnek, akár boldogtalannak kismamaként, egy csodálatos kisbaba újdonsült anyukájaként?

Hogyan könnyítsd meg császármetszés utáni felépülést
A császármetszés utáni felépülés időbe telik és sok gondoskodást igényel. Listánkból megtudhatod, hogyan kezeld a császármetszés sebét, és más fontos tudnivalókat is erről az időszakról.