
LACTOGEN® 3 Junior tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer
Gyermeked minden egyes nap növekszik, tanul, újabb és újabb akadályokat küzd le és mindig meg tud lepni valami újdonsággal. Ezekkel a fontos kis lépésekkel tapasztal meg egyre többet a nagyvilágból. A Lactogen® 3 Junior tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer tehéntej alapú, ugyanakkor a benne található összetevőket, tápanyagokat a gyermekkor igényeinek megfelelő mennyiségben és összetételben tartalmazza. A Lactogen® 3 Junior tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer fogyasztása a kiegyensúlyozott, vegyes étrend részeként hozzájárul a kisgyermekek számára szükséges vitaminok és ásványi anyagok biztosításához.
Tulajdonságok és előnyök
A Lactogen® 3 Junior tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer kálciumot és D-vitamint tartalmaz, a gyermekek csontjainak megfelelő növekedéséhez és fejlődéséhez. A vas és a jód elősegíti a gyermekek kognitív képességének fejlődését. Az A-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez, a C-vitamin fontos szerepet játszik a vas felszívódásában.*
*Valamennyi anyatej-kiegészítő tápszer tartalmaz kalciumot. A-,C-,D-vitamint, vasat és jódot.
A Lactogen® 3 Junior a 12. hónaptól adható, ha a szoptatás nem megoldható, vagy nem elégséges a csecsemő kiegészítő táplálására. A Lactogen® 3 Junior tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer nem adható anyatej helyettesítő tápszerként 6 hónapos kort megelőzően. Az elválasztás során, vagy ezt követően javasolt adni a vegyes táplálás részeként. Kiegészítő táplálás céljából való alkalmazhatósága, beleértve a 12. hónaptól való eltérést, csak független orvosi, táplálkozástudományi vagy gyógyszerészeti végzettségű személyek vagy más anya- és gyermekgondozó szakember tanácsára hozható meg, a csecsemő egyedi növekedési és fejlődési igényei alapján. A változatos, kiegyensúlyozott étrend és az egészséges életmód nélkülözhetetlen az egészség megőrzéséhez. A Lactogen® 3 Junior helytelen, a használati utasítástól, vagy az orvos előírásától eltérő alkalmazása a csecsemő megbetegedését okozhatja.
FONTOS FIGYELMEZTETÉS!
A csecsemő legjobb tápláléka az anyatej. A legegészségesebb táplálási mód a szoptatás. Amennyiben az orvos szerint nem áll rendelkezésre elegendő anyatej, vagy a szoptatásnak más akadálya van, alkalmazásáról kérdezd meg gyermekorvosod, védőnődet!
Összetevők


Allergiával kapcsolatos információk: tejet, szóját, halat tartalmaz.
Elkészítés, adagolás, tárolás
FIGYELMEZTETÉS: Amennyiben más tápszerre, vagy nem tejalapú táplálékra váltasz, mindig kérd ki szakértő tanácsát!
Az egyszeri adagok mennyisége és a napi étkezések száma az egyéni szükségleteknek megfelelően változhat, az alábbi táblázat iránymutatóként szolgálhat.

*Csak a dobozban mellékelt adagolókanalat használd! A kelleténél több vagy kevesebb tápszerpor használata gyermeked kiszáradásához vagy súlyvesztéséhez vezethet. Ne változtass az arányokon orvosi tanács nélkül!
**Ebben az életkorban a csecsemő étrendje a hozzátáplálás során kiszélesedik (tejpépek, bébiételek). Bármilyen étel bevezetése előtt konzultálj gyermekorvoddal, védőnőddel. Ha korábbi bevezetés javasolt a szakértő által, a tápszer adagolását csökkentsd a javasolt mennyiséggel.


FONTOS FIGYELMEZTETÉS: Forralatlan víztől, kifőzetlen cumisüvegtől vagy téves tápszerhigítástól gyermeked megbetegedhet. A nem megfelelő tárolás, elkészítés és etetés a baba egészségét veszélyezteti. A tápszer gyermekektől elzárva tartandó! Egyszerre csak egy üveg tápszert készíts el! Használd fel azonnal, és pontosan kövesd az utasításokat! A megmaradt tápszert ne tárold, hanem öntsd ki! Etetés közben mindig tartsd a karodban gyermeked! Ne hagyd felügyelet nélkül, mert a gyermek félrenyelhet, amely esetleg fulladást okozhat! Ha a gyermek már elég idős, a tápszer pohárból is adható.
Tárolás:
Száraz, szobahőmérsékletű helyen (25°C alatt) tárolandó. Hűtve tárolást nem igényel. Kérjük óvd a terméket a hőingadozásoktól!
Kapcsolat
KÉRDÉSED VAN? FORDULJ HOZZÁNK!
Ingyenes tanácsadás: 06-80-44-28-80
Nestlé Fogyasztói Szolgálat: 06-80-44-28-81
Értékeld a terméket!
Regisztrált felhasználóként, bejelentkezés után oszd meg véleményed, tapasztalataid!
Legfrissebb értékelések
5
Értékelések
-
5
-
4
-
3
-
2
-
1
Kipróbálásra kaptuk. Előtte babánk a 2.-est itta így egyszerű volt az átállás. Szerette. Csak vacsira és éjszakára fogyasztja. Jól oldódik. Ajánlom.
Tesztelésre kaptuk. Eddig nem próbáltunk tápszert, viszont esti kiegészítésre szükség volt, hogy apa is tudjon altatni. Nem csomósodik, teljesen homogén állagú, 1 éves lányom megitta zokszó nélkül.
Kapcsolódó cikkek

Apa vagyok, és értem, mit beszél a gyermekem!
A kisbabám egy igazi beszélőgép. Nem gondoltam volna, hogy az ilyen kicsik is meg tudják értetni magukat. Rengeteg a megosztani valónk egymással.

Mozogj gyerek mellett is: trükkök anyukáknak
Vannak napok, amikor az utolsó, amire vágysz az a testmozgás - valószínűleg így van ez egy álmatlan éjszaka után.

Segítség, hisztis a gyermekem!
Nem ismerek rá a gyermekemre: hetek óta mindenre nemet mond, követelőzik, és mindennap más miatt hisztizik. Mit csináljak, hogyan kezeljem ezeket a nehéz szituációkat?

Hogyan érdemes kezelni a gyermekkori hisztit?
Közeledik a “rémes kétéves” fázis? Segítünk, hogyan érdemes kezelni a gyermekkori hisztit Gyermeketek egyre önállóbb és egyre inkább tudatában van annak, hogy mit akar.

Télen még fontosabb az erős immunrendszer
Az ősz nem csak színes falevelekkel és izgalmas gesztenyegyűjtögetésekkel érkezik, de a hűvösebb, csapadékosabb időt is mag

Az egy éves baba fejlődése
Babád elég nagy már a labdázáshoz és dömperezéshez, és talán az első lépéseit is megteszi. Életkori sajátosság az agresszió, erre érdemes odafigyelned.

A járástanulás segítése 10 lépésben
Izgalmas, egyben rémisztő is átélni a kisbabák első önálló lépteit - vagy inkább az azokra tett kísérletet. Íme pár módszer, amivel átsegítheted gyermekedet a járástanulás nehézségein.

Gőgicsélésből beszéd: a baba első szavai
Az első szavak általában pár hónappal a gőgicsélés után jelennek meg.

Válogatós, rosszevő? Hogy lehet segíteni a kicsiknek?
Nagy fejtörést okoz, hogy hogyan szerettesd meg az ételeket rossz evő gyermekeddel? A következő tippek segíthetnek, hogy rosszevő gyermeked jó étvágyú legyen.

Útmutató kisgyerekes családoknak a közös étkezésekhez
Kihívás a közös családi ebéd egy totyogóssal?

Az egészséges kisgyermek étrend kialakítása
Az egészséges gyermek étrend kialakítása megalapozza a felnőttkori étkezési szokásokat is. Íme pár javaslat, amelyekkel a legjobb irányba viheted kisgyermeked étkezését.

Segítség, válogatós a gyerekem!
Néhány apró konyhai trükkel még a legválogatósabb csemetét is sikerül meggyőznünk arról, hogy kóstolja meg a kínált ételt.

Bölcsődébe megy a kicsi
Valóban az a legkézenfekvőbb megoldás, ha az otthonunkhoz legközelebbi intézményt választjuk?

Tippek a szobatisztaságra szoktatáshoz
Tanácstalanok vagytok a szobatisztaságra szoktatás szabályait illetően? Összefoglalónk segít tájékozódni, hogy mikor és hogyan kezdjétek el szobatisztaság megtanítását.

Rácsos ágyból gyerekágyba - egy izgalmas állomás
Egy végigaludt, nyugodt éjszaka minden kisgyermekes háztartásban kincset ér.

Fogápolás gyermekkorban
A fogápolás egy élethosszig tartó folyamat, így nem árt, ha időben, a helyes technikával kezdődik el.

Az egy éves baba táplálása
Az egy éves kor mérföldkő a baba táplálkozásában. Cikkünkben a baba étrendbe illeszthető újdonságokra, és a szülinapi tortára is kitérünk.

A játék fontossága 1 éves kor feletti gyerekeknél
A gyermeklét egyik legnagyobb ajándéka, hogy a kicsik mindig, mindenkor és mindenben képesek meglátni a játék lehetőségét.

A másfél éves baba fejlődése
Csemetéd magabiztosan, önállóan járkál, totyog, mint egy kis pingvin. Rengeteg szót felismer, néhányat már ki is mond!
Termékmintaként kaptunk egy dobozzal. A kislányom egyből elfogadta, és nem is volt semmilyen problémája utána. Jól oldódik, csak ritkán csomósodik. Valamivel az íze is jobb sok korábban próbált tápszerénél.