
Télen még fontosabb az erős immunrendszer
Az ősz nem csak színes falevelekkel és izgalmas gesztenyegyűjtögetésekkel érkezik, de a hűvösebb, csapadékosabb időt is magával hozza. A tél közeledtével jócskán rövidülnek a nappalok, csökken a napos órák száma, így a D-vitamin utánpótlás is korlátozottabbá válik. Ilyenkor pedig kiemelten fontos a kisgyermekek immunrendszerének megfelelő támogatása.
A gyermekek 50%-a 13-18 hónapos korától már ugyanazt eszi, amit a felnőttek*, pedig ebben az életkorban még különleges odafigyelést kíván meg szervezetük, étkezésük. Amennyiben táplálkozásuk nem kiegyensúlyozott, tápanyag- és vitaminellátásuk nem megfelelő, úgy az az immunrendszerük gyengüléséhez is vezethet. Az 1 évesnél idősebb gyermekek vasból, kalciumból és D-vitaminból többet igényelnek, mint a felnőttek (testtömeg-kilogrammonként.) Napi kb. 500 ml tejalapú táplálék hozzájárulhat ezen tápanyagok biztosításához a változatos és kiegyensúlyozott étrend részeként.
*Forrás: 0-3 éves csecsemők, kisdedek és a szoptatós anyák táplálkozási felmérése. TNS Hofmann – Nutricomp 2015
Hogyan vezessük be a kicsi étrendjébe a BEBA OPTIPRO® Junior 1-et?
- Elsőre kevesebbet készíts! Első kóstolásra 0,5-1 dl is megteszi.
- Ne csüggedj, ha elsőre nem ízlik gyermekednek. Vannak babák, akik lassan, kis lépésekben szoknak csak hozzá az új ízekhez, akár 10-15 alkalmat is igénybe vehet az új étel, ital elfogadása.
- Nem csak ital formájában alkalmasak a fogyasztásra, hanem nagyszerű alapanyagai lehetnek más finomságoknak is, például gyümölcsösös turmixoknak, gabonapépeknek.
Kapcsolódó cikkek

Apa vagyok, és értem, mit beszél a gyermekem!
A kisbabám egy igazi beszélőgép. Nem gondoltam volna, hogy az ilyen kicsik is meg tudják értetni magukat. Rengeteg a megosztani valónk egymással.

Segítség, hisztis a gyermekem!
Nem ismerek rá a gyermekemre: hetek óta mindenre nemet mond, követelőzik, és mindennap más miatt hisztizik. Mit csináljak, hogyan kezeljem ezeket a nehéz szituációkat?

Az egy éves baba fejlődése
Babád elég nagy már a labdázáshoz és dömperezéshez, és talán az első lépéseit is megteszi. Életkori sajátosság az agresszió, erre érdemes odafigyelned.

Segítség, válogatós a gyerekem!
Néhány apró konyhai trükkel még a legválogatósabb csemetét is sikerül meggyőznünk arról, hogy kóstolja meg a kínált ételt.

Bölcsődébe megy a kicsi
Valóban az a legkézenfekvőbb megoldás, ha az otthonunkhoz legközelebbi intézményt választjuk?

A beszéd fejlődése 3 éves korig
A kisgyermekek számára bonyolult feladat a beszéd képességének elsajátítása. Mindegyikük más-más módon, tempóban teszi ezt meg, azonban néhány általános jellemző igaz valamennyiükre.

Az egy éves baba táplálása
Az egy éves kor mérföldkő a baba táplálkozásában. Cikkünkben a baba étrendbe illeszthető újdonságokra, és a szülinapi tortára is kitérünk.

Mese a hisztis babáról, avagy a dackorszak megértése
Épphogy sikerült kipihenned az első egy év fáradalmait, amikor hirtelen, minden átmenet nélkül az addig angyali kisbabád egy igazi kis ördöggé változik?

A másfél éves baba fejlődése
Csemetéd magabiztosan, önállóan járkál, totyog, mint egy kis pingvin. Rengeteg szót felismer, néhányat már ki is mond!

Rácsos ágyból gyerekágyba - egy izgalmas állomás
Egy végigaludt, nyugodt éjszaka minden kisgyermekes háztartásban kincset ér.

A játék fontossága 1 éves kor feletti gyerekeknél
A gyermeklét egyik legnagyobb ajándéka, hogy a kicsik mindig, mindenkor és mindenben képesek meglátni a játék lehetőségét.

Karácsonyi menü 1-2 éves babákra szabva
Ha nem szeretnéd, hogy gyermeked kimaradjon az ünnepi lakomából, egyet se félj, van pár hasznos tippünk számodra, hogy a pici korának és pocakjának is megfelelő finomságok legyenek az ünnepi as

Már elég nagy vagyok a nagykádhoz!
Egy-másfél évesen gyermeked elég nagy már, hogy ő is a nagykádban fürödjön. Ez rengeteg lehetőséggel, de nagy odafigyeléssel jár majd együtt.

Mozogj gyerek mellett is: trükkök anyukáknak
Vannak napok, amikor az utolsó, amire vágysz az a testmozgás - valószínűleg így van ez egy álmatlan éjszaka után.

Hogyan érdemes kezelni a gyermekkori hisztit?
Közeledik a “rémes kétéves” fázis? Segítünk, hogyan érdemes kezelni a gyermekkori hisztit Gyermeketek egyre önállóbb és egyre inkább tudatában van annak, hogy mit akar.

A járástanulás segítése 10 lépésben
Izgalmas, egyben rémisztő is átélni a kisbabák első önálló lépteit - vagy inkább az azokra tett kísérletet. Íme pár módszer, amivel átsegítheted gyermekedet a járástanulás nehézségein.

Gőgicsélésből beszéd: a baba első szavai
Az első szavak általában pár hónappal a gőgicsélés után jelennek meg.

Válogatós, rosszevő? Hogy lehet segíteni a kicsiknek?
Nagy fejtörést okoz, hogy hogyan szerettesd meg az ételeket rossz evő gyermekeddel? A következő tippek segíthetnek, hogy rosszevő gyermeked jó étvágyú legyen.

Útmutató kisgyerekes családoknak a közös étkezésekhez
Kihívás a közös családi ebéd egy totyogóssal?